Sağlık ve Güzellik İçin Tavsiyeler Su ve Temiz Hava

Saglik ve Guzellik için Tavsiyeler
Saglik ve Guzellik için Tavsiyeler
Spread the love

Sağlık ve Güzellik İçin Tavsiyeler Su ve Temiz Hava

Sağlık ve Güzellik İçin Tavsiyeler Gülmek Su Güneş

Sağlıklı ve güzel olabilmek yada sağlık ve güzelliğimizi koruyabilmek için önemli ve cok basit tavsiyelerimiz var. Sağlıklı bir yaşam için sigaradan uzak durmanız. Güneş ve Temiz havaile aranıza mesafe koymamaya çalışın. Sakin ve huzurlu olmak huzurda kalmak çok önemlidir. Ruh ve beden sağlığımızı korumak için Güzelleşmek için Aşağıdaki tavsiyelere uymaya çalışın.

Gülmeye ve Gülümsemeye Çalışın

Çevremizde onlarca olay olurken umutsuzluğa kapılmak gitgide daha da kolaylaşır oldu. Oysa ki unutulan bir aktivite gibi görünse de, insanların daha fazla gülmeye ihtiyacı var! Gülmek için bir nedeniniz olmadığını mı düşünüyorsunuz.

gülümsemek
gülümsemek

Gülmenin vücuttaki kasları gevşetme gbi bir özelliği vardır: özellikle de yüz, boyun, omuz ve karındaki kaslar üzerinde. Gülme kontrol edilmediğinde bu durum kasılma etkisi yaratarak kas gerginliğinin rahatlamasına ve nefes alış verişinin düzenlenmesine yardımcı olur.

Gülmek vücuttaki stres hormonu oranını azaltır.

Gülmek büyüme hormonunu artırır.

Gülmek kalp hastalıkları riskini azaltır.

Gülmek kan akışını iyileştirir.

Gülmek kalbinize yardımcı olur.

Gülmek bağışıklık sistemini destekler.

Gülümsemenin bunlar gibi daha bir çok faydaları vardır. Gülümseyin sağlıklı ve Güzel Kalın.

Suyun Vucudundaki Önemi Su İçin

Su, vücudumuz olmazsa olmazı. Beyinde %85, kanda %80, kaslarda ise %70 oranında su bulunuyor. Suyun faydaları ise saymakla bitmiyor. Böbrek taşı oluşumunu engellemesinin yanı sıra kolon kanserine yakalanma riskini de %45 azaltıyor. Gün boyunca terleme, nefes verme, idrar yapma nedeniyle yaklaşık 10 bardak su kaybedildiğini belirten Diyetisyen Dilara İsmailoğlu, günde 8 bardaktan fazla su içmek gerektiğini vurguluyor ve suyun faydalarını şöyle sıralıyor: Herkesin günde 8 bardak su içmesi gerekiyor. Normal koşullarda günde 2000 kalori harcarız. Yaktığımız her 15 kaloriye karşılık sindirim yoluyla ve metabolizma kanalıyla bir yemek kaşığı su kaybederiz. Bu da ortalama olarak günde 8 bardak suyun yerini tutar. Günlük faaliyetimiz yüzünden kaybettiğimiz suyu böylece geri almış oluruz.

suyun faydalari
suyun faydalari

Sağlık ve Güzellik İçin Suyun Faydaları

  • Cildi güzelleştirir
  • Vücut ısısını ayarlar
  • Vücutta biriken zararlı maddeleri dışarıya atılmasını sağlar
  • Hücrelere besin ve oksijen taşır
  • Eklemlere destek sağlar
  • Kabızlığı engeller
  • Bazı toksinleri atarak böbrek ve karaciğerdeki yükü azaltır
  • Vitaminler, mineraller ve diğer besinlerin çözülmesineyardımcı olur.
Saglik ve Guzellik için Tavsiyeler
Saglik ve Guzellik için Tavsiyeler

Güneş Işığının Faydaları Güneşe Çıkın

D vitamini sentezlenmesi sağlamak, kemik sağlığını geliştirmek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, beyin sağlığını korumak, vücuttaki fazla yağın atılmasını sağlamak ve dişleri güçlendirmek gibi önemli faydaları vardır.

1- Enerjinizi yükseltir

Gri havalar içimizi kasvet doldurur ve uykumuzu getirir ama güneşli günlerde herkes enerjik olur. Daha çok gezmek, daha çok eğlenmek isteriz. Bunun sebebi ise gün ışığının beynimizin kimyasal uyumunu kolaylaştırması.

2- Kemiklerin gelişimini destekler

D vitaminin kemik sağlığına iyi geldiğini bilmeyen yoktur. Kemik ağrılarınızda, kırıklarda hasarlı bölgeyi güneşlendirmeniz yeterli. Hem ağrılarınız azalacak hem de kemikleriniz güçlenecektir.

3- İçimizi ısıtır

Güneş içimizi ısıtıyor cümlesini kullanmayanınız yoktur. Güneş ışınları organlarınızın dolaşımını hızlandırır. Bu nedenle güneşlenirken vücudumuz rahatlar.

saglık ve guzellik, güzellik tavsiyeleri, sağlik tavsiyeleri, suyun faydaları, guneşin yaydaları, temiz hava, gülmenin faydalari

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*