Makyaj Nasıl Yapılmalı Bayanlar

Makyaj Cilt Temizleme nasıl yapılır bayanalem
Makyaj Cilt Temizleme nasıl yapılır bayanalem
Spread the love

Makyaj Nasıl Yapılmalı Bayanlar

Makyaj yaparken yazımızı referans edinin. Daha önce hiç makyaj yapmadıysan, tüm o farklı ürünler ve gereçler gözünü korkutabilir. Merak etme. Aşağıda sana makyajı adım adım göstereceğiz. Püf noktaları bir kez öğrendin mi, makyaj yapmak çocuk oyuncağı gibi gelecek.

Makyaj Cilt Temizleme nasıl yapılır bayanalem
Makyaj Cilt Temizleme nasıl yapılır bayanalem

Makyaja Başlamadan Eski Makyajınızı Silin

1. Eski makyajını sil. Makyaj yaparken, işe temiz bir paletle başlamak gerekir. Gece makyajını silmeden yattıysan yüzünü temizle ve yüzünde sabahtan kalan makyajı yıka. Eski makyajının üzerine tekrar makyaj uygulamaya çalışırsan (rötuşlar hariç), kalıp gibi görünen ve temiz bir yüze uygulanan makyaj kadar doğal durmayan bir sonuç elde edersin. Ayrıca gözeneklerinin tıkanmasını ve cildinin tahriş olmasını önlemek için de yüzündeki makyaj kalıntılarını temizlemen gerekir. Makyaj kalıntılarından kurtulmak için iyi bir makyaj temizleme ürünü veya hafif bir bebek yağı kullanabilirsin.

Her günün sonunda makyajını mutlaka temizlemen gerektiğini unutma; makyajla uyumak gözeneklerini tıkayabilir ve leke ve kırışıklıklara neden olabilir.

Eski Makyajı Sildiniz Yüzünüzü Yıkamalısınız

2.  Eski makyajını temizlemenle aynı nedenden ötürü yüzünü her zaman yıkaman gerekir. Yüzünü nazikçe yıkamak için hafif bir yüz temizleyici kullan, gözeneklerindeki tüm bakteri ve ölü deri hücrelerinden kurtulmak için yaklaşık bir dakika yüzüne masaj yap ve yüzünü ılık suyla yıka. Cilt tipin ne olursa olsun temizliği yüzüne bir nemlendirici uygulayarak sonlandır.

Yüzünüze Baz Uygulayın

3. Yüzüne baz uygula. Makyaj yapmadan önce yüzüne baz uygulaman gerekir. Yüz bazının amacı makyajın daha iyi görünmesini sağlamak ve kalıcılığını artırmaktır. Az miktarda makyaj bazını parmaklarınla uygulayarak tüm yüzünü kapla. Baz aynı zamanda makyajının tüm gün dayanmasına yardımcı olur. Terleyeceksen, koşacaksan veya makyajının silinmesine ya da dağılmasına neden olacak bir şey yapacaksan, baz uygulaman şarttır.

Yüzünüze Föndöten Sürün

4. Fondöten sür. Farklı fondöten türleri vardır ama genellikle hepsi aynı şekilde uygulanır. Sıvı, krem ve toz fondötenlerin hepsi cilde daha pürüzsüz bir görünüm vermek içindir ve makyajın geri kalanı için pürüzsüz bir baz yaratmaya çalışırlar. Yüzüne fondöten uygulamak için fondöten fırçası veya nemli bir makyaj süngeri kullan, gerekirse boynuna ve kulak memelerine de uygula. Fondötenin doğal ten renginle aynı olmalıdır, ne daha koyu ne daha açık. Yüzünün vücudunun geri kalanından farklı bir renkte olmaması için fondötenin göğsün ve boynunla aynı tonda olmalıdır. Çenenle boynun arasında bariz bir çizgi olmasını istemezsin. Bu hiç doğal görünmez, ortaya sert ve birbirine yedirilmemiş bir sonuç çıkar ve istediğin bu değildir. Ten rengine uygun bir renk seçmek her zaman faydalıdır.

  • İnatçı lekeleri kapatmak istiyorsan biraz ekstra fondöten uygulamak için kapatıcı fırçası kullanabilirsin.
  • Sıvı fondöteni parmak uçlarınla uygulayabilirsin ama bakterilerin cildine nüfuz etmesi ihtimali yüksektir ve ileride sivilce oluşumuna neden olabilir.

Cildinize Kapatıcı Uygulayın

5. Kapatıcı uygula. Kapatıcının amacı leke veya göz altındaki koyu halkalar yüzünden ton farklılıkları olan cilde pürüzsüz bir görünüm vermektir. Ayrıca yüzündeki karanlık bölgeleri veya çıkık noktaları aydınlatmak için cilt tonundan biraz daha açık bir kapatıcı kullanabilirsin. Bir kapatıcı fırçası veya (temiz) parmak uçlarını kullanarak kapatıcıyı göz altı bölgene aşağı bakan bir üçgen şeklinde, burun kemiğinden aşağı doğru, çenene, alnının ortasına ve üst dudağının üstünde kalan bölgeye uygula. Kırmızılık olan bölgelerde veya sivilce ya da siyah noktalar için cilt tonuna uygun bir tonda kapatıcı kullanabilirsin. Kapatıcı ve fondöten arasında pürüzsüz bir geçiş sağlamak için kapatıcıyı iyice yedir.

Föndöten ve Kapatıcıyı Sabitleyin

6. Fondöten ve kapatıcıyı sabitle. Bu adım isteğe bağlıdır ama kalıcı, çizgisiz bir makyaj istiyorsan fondöten ve kapatıcını sabitlemesi için toz sabitleme pudrası kullanmalısın. Toz pudrayı almak için nemli bir makyaj süngeri kullan ve süngeri göz altı bölgene bastır, ardından bir fırçayla fazlasını al. Tüm yüzünü saydam veya ten rengine uygun sabitleme pudrasıyla kaplamak için geniş, kabarık bir fırça kullan. Bu adım özellikle sıvı fondöten kullanıyorsan faydalıdır çünkü fondöteni sabitlemeye ve herhangi bir parlama veya ıslaklık varsa gidermeye yardımcı olur.

Aydınlatıcı Uygulayın

7. Aydınlatıcı uygula. Fondöten adımını tamamladıktan sonra yüzün muhtemelen her yeri aynı renk olduğu için kontursüz ve düz görünecektir. Biraz derinlik katmak için, aydınlık noktalar ve gölgelerden bir illüzyon yaratman gerek. Yüzünün en fazla çukurda kalan bölgelerine ışık vermek için krem (fondöteni sabitlemeden önce uygula) veya toz aydınlatıcı kullanabilirsin: gözlerinin iç köşeleri, kaşlarının altı, üst dudağının kıvrımı ve elmacık kemiklerinin üstü/yanları. Bu, yüzünün normalden daha aydınlık ve canlı görünmesini sağlar.

  • Kusursuz aydınlatma için elmacık kemiklerinde, kaşlarında ve alnında ‘3’ şekli oluştur.
  • Aydınlatıcıyı uygulamak için parmaklarını veya küçük bir aydınlatıcı fırçası kullanabilirsin.

Kontur uygulayarak derinlik ekle

8. Kontur uygulayarak derinlik ekle. Yüzünün öne çıkarmak istediğin noktalarını aydınlatmanın tersine kontur işlemi daha küçük görünmesini veya arka planda kalmasını istediğin bölgelerine uyguladığın, cilt tonundan birkaç ton daha koyu olan (bronzlaştırıcıyla aynı şey değildir) pudrayla yapılır. Genellikle elmacık kemiklerinin altına, burnunun iki yanına ve çenenin altına kontur uygulaman gerekir. Ayrıca saçlarının başladığı noktaya doğru kontur uygularsan geniş olan alnını daha küçük gösterebilirsin.

Bu, yüzünün daha ince ve uzun görünmesini sağlar ve fondöten sürmediğinde doğal olarak görünen gölgeleri ortaya çıkartır. Yüzüne kontur uyguladıktan sonra, yüzüne renk vermek için bronzlaştırıcı sürebilirsin. Büyük bir bronzlaştırıcı fırçası kullan ve kontur uyguladığın yerlere hafifçe bronzlaştırıcı uygula.

Bilgiler Cevremizdeki Bayan Arkadaşlardan Görüşülerek sizinle paylaşılmıştır.

Zamanla Daha Cok Bilgi sayfamıza yüklenecek şimdilik bukadar Tavsiyelerimizi uygularsanız sizde göreceksiniz istediğiniz makyaj kalitesine ulaşacaksınız. Bayanlar için güzellik cok önemlidir. Bir cok Bayan arkadaşlarımızdan Tavsiye alınarak görüşlerine başvurarak bu paylaşımı sizlere sunmuş bulunmaktayız.

 

makyaj, kontur nasıl kullanılır, aydınlatıcı nasıl kullanılır, makyaj nasıl yapılır, bayan arkadaş, makyaj ve bakım, eski makyaj nasıl silinir, föndöten nasıl sürülür, föndöten sür

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*